Asics Fuzex T639n

Mili ludzie złapać ziewa

imagesiebie świadomość lub empatii ludzie są bardziej skłonni do połowu ziewa, powiedzmy USA researchers1.

zaraźliwe ziewanie jest zaliczana do więcej niż zbieg okoliczności. Badania wykazały, że 40 60% ludzi, którzy oglądają filmy lub usłyszeć rozmowę o ziewanie skończyć łączącą. Ale psychologowie zastanawiał się, co go wywołuje. 'Wydaje się, że taki fenomen hokey,' mówi psycholog Steven Platek na Uniwersytecie Drexel w Filadelfii.

Płatek i jego współpracownicy z Uniwersytetu Stanu Nowy Jork w Albany usiadł przedmiotów przed filmy z innych Ziewanie i rejestrowane swoje reakcje, Asics Kinsei5 Mężczyzn aby dowiedzieć się, dlaczego ludzie są podatne lub odporne na ziewa zamawiających.

Te odporne na zakażenia również walczyć postawić się w buty innych ludzi, testy psychologiczne wykazały. Na przykład, mogą one być mniej prawdopodobne, aby uznać, że społeczne faux pas lub obraza może spowodować kogoś innego przestępstwa.

Identyfikowanie się z cudzego stan umysłu, podczas gdy ziewać, może spowodować nieświadome personifikacji, zespół sugeruje. Odkrycie może również wyjaśnić, dlaczego schizofreników, Asics żelkwant 369 Cm którzy mają szczególne trudności w ten sposób rzadko złapać ziewa.

To sprawia, że ​​ewolucyjny sens, zgadza się Ronald Baenninger, który badał ziewanie na Uniwersytecie Temple w Filadelfii. Zaraźliwe ziewanie może pomogły naszym przodkom do koordynowania czasy aktywności i spoczynku. 'Ważne jest, że wszyscy członkowie grupy są gotowi zrobić to samo w tym samym czasie' Baenninger mówi.

Zatrzymując się przyczyny ziewanie wciąż pozostaje niejasna, jednak. Jeden wspólny pogląd, że jest wyzwalane w zależności od techniki pokoju przez brak tlenu został obalona. Eksperymenty wykazały, że ludzie podane więcej tlenu lub dwutlenku węgla są tak samo prawdopodobne ziewać.

Baenninger uważa, question.safetyman.ir że ​​ziewanie utrzymuje mózg wzbudził w sytuacjach, gdy sen jest niepożądana. To wyjaśniałoby, Pod Zbroję Ua Oskarżony Bandyta dlaczego nasze szczytowe ziewać czasy we wczesnych godzinach porannych i gdy usiłuje zasnąć w nocy.

imagektóry wykazał, Nike że rozciąganie w ustach w fałszywym ziewanie tendencję do naśladowania odpowiedź organizmu do rzeczywistego, Asics żelkwant 363 Cm takich jak wzrost częstości akcji serca. Ale 'Jeśli zrobisz fałszywy ziewnięcie, to prawdopodobnie też nie zamieni się w prawdziwy,' mówi.