Under Armour

Polityka czyszczenia

imageJeśli nasze wschodnie wybrzeże nadal powtarza swoją personifikację czerwonej planecie Mars, przewiduję nowy symbol statusu pojawiają się w australijskich gospodarstw domowych: czystość.

Albo być dokładne dustlessness.

Każda osoba, która czyszczona się po naszej pierwszej burzy piaskowej miesiąc temu wie, że to czasochłonne działalności wycierania powierzchni, odkurzanie, zmywanie i po co? Kolejna burza piaskowa trzy dni później. Więcej odkurzanie. Więcej wycierania. Więcej niewykorzystanych środków. Wiercenie nie było?

Jeżeli, jak klimatolodzy przewidują, burze stają się coraz częstsze, http://shanghai.bbs.365tcmall.com/ śmiem twierdzić, że nasz entuzjazm do nieuniknionej posprzątać będzie słabnąć, bo po co się męczyć, kiedy rzeczy po prostu dostanie znów brudna?

To właśnie efekt symbolem statusu przychodzi dlatego, że w przypadku pojawienia się na tyle regularnie, burze, to będzie tylko obsesyjne i gospodarstw domowych, które korzystają zapłacił czyszczących kto będzie przeszkadzało, by wszystko w największym porządku.

Cholera wózek Bugaboo, Bentley czy Balenciaga, palec wzdłuż ramy obrazu ogłosi wszystkim, którzy dbają o zbadanie, które są zrealizowane na tyle, Asics Amortyzacja Stabilna aby ktoś wykonać brudną robotę za Ciebie.

Pierwsze dół na rękach i kolanach do czyszczenia, do peelingu, aby odebrać tajemnicze kawałki materii organicznej w kokonie sierść kota jest upokarzające biznesu i jeden, że wielu Australijczycy raczył się zbyt zajęty lub ważne do zrobienia.

Australian Bureau of Statistics mówi Australijczycy podwoiły wydatki na sprzątaczki, kucharze i niań w ciągu ostatnich pięciu lat, $ 2,4 mld USD.

Dla wielu gospodarstw domowych podwójnych dochodach ten został uznany za 'konieczność', podczas gdy inni po prostu zdecydował, że mają 'coś lepszego' do zrobienia ze swoim czasem, starannie ignorując że osoba szorowanie poślizg wyznacza się ich toaletowego nie ma nic lepszego do roboty z nich.

Podobnie jak wielu naszych narodowych mitów, egalitaryzm osobliwy złudzeniem jest to kraj równych zajmuje sporo pukanie, gdy uznają, że są miliony z nas, którzy uważamy się zbyt dobry do czyszczenia łazienki.

domowych środków czyszczących, kto był w interesach na pięć lat powiedział mi w zeszłym tygodniu, że 'minęło i wciąż jest niesamowite doświadczenie, że ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać, przez sposób, w jaki traktują swoich czystsze'.

'Jesteś absolutnie poprawne, gdy mówisz' istnieją miliony z nas, którzy uważają się zbyt dobry do czyszczenia łazienki '. Ludzie reklamować sprzątaczka, wymieniając co chcą czyszczone, zawsze na wysokim poziomie, oczywiście, Nike Air Max Dlx ale to musi być zrobione w jak najkrótszym czasie i minimalnej stawki godzinowej 'pisze kobieta.

'I duma mnie na dostarczaniu doskonały standard czyszczenia. Nie robię tę pracę, bo jestem bez wykształcenia, z plecakiem lub osoba, która nie ma alternatywy. Wielu właścicieli domów Ja pracowałem dla mają znacznie mniej umiejętności życiowych i kwalifikacje niż ja ', mówi.

Potem przechodzi do zaoferowania kilka praktycznych porad dla tych z nas, którzy nie uznają to za konieczne, aby zlecić oour czyszczenie.

'Nie mów do odkurzacza tak, jakby mózg jest martwy, niskie jednostki klasy. Jeśli żyją w danym obszarze, (niektórzy wolą środków czyszczących, które robią), to ich dzieci może iść do tej samej szkoły, jak twoje, kupują ich artykuły spożywcze z tego samego sklepu, jak to zrobić, płacą takie same ceny, jak to zrobić.

'Moja propozycja dla każdego, kto planuje zatrudnić kogoś, aby oczyścić swój dom, niezależnie od tego, czy jest to na dzień lub długoterminowej:

Zrób listę tego, co chcesz zrobić (nie mogą być dodane później, bez dalszych negocjacji z odkurzacza).

Ustaw czas, aby pomyśleć obowiązki te mogą być przeprowadzane.

Prace domowe jest trwały bitwy o równouprawnienie wśród mężczyzn i kobiet oraz fakt, że ma tak dawna niezapłacona i Pod Zbroję Curry 1 docenione generuje niesamowite oburzenie w par.

Jako Barbara Ehrenreich pisze w swoim 1999 esej Maid zamawiać. 'Kiedy mówimy o domowych tak naprawdę mówimy o władzy Prace domowe nie było poniżające, ponieważ była praca fizyczna, ale ponieważ został osadzony w poniżających stosunków i nieuchronnie służył do ich wzmocnienia. '

Kobiety były kiedyś uczył mierzyć swoją wartość poprzez czystość swojego domu, podczas gdy ludzie nauczyli się odwrotnie: to było upokarzające i emasculating schylać się do pracy 'damskiej', dlatego nie widać James Bond czy George Clooney robi odkurzania.

Nawet gdy ludzie rozumieją potrzebę pomocy w domu, będziesz zawsze napotykają pewne formy tego argumentu: mówi, że nie czyści toaletę, bo to nigdy nie brudne; Mówi, że to nigdy nie brudne, bo oczyszcza ją! Jest to różnica w standardach higieny.

Co mogę znaleźć fascynujące jest to, że tak wielu z nas rozpoznaje szydzić pogardy na twarzy mężczyzny, kiedy stawia się ponad pracach domowych, ale myślę, że uśmieszek znika, gdy praca jest przekazywane do innych, zwłaszcza nisko opłacanych imigrantów.

'Aby bałagan, że inna osoba będzie mieć do czynienia z usuwanych skarpetki, pasta do zębów rozpylany na lustrze w łazience, brudne naczynia pozostawione z późno w nocy jest wywieranie dominację w jednym z jego bardziej ciche i kameralne formy. Jedną arogancja osoby lub obojętność lub pośpiechu, staje się okazją innej osoby za trud ', pisze Ehrenreich.

Tak wielu z nas jest poruszony współczuciem bojkotować kakao lub kawy, ponieważ jest uprawiane przez dzieci lub tylko jajka smażyć z kurcząt, które zostały dopuszczone do galopu w zielone pola, ale jesteśmy szczęśliwi, aby włączyć do naszego domu w wyzyskującą.

Ponadto, jesteśmy gotowi uczyć nasze dzieci silną i trwałą lekcję, że niektórzy ludzie są lepsze od innych i dlatego nie mają do mycia naczyń, ale Phuong lub Rani lub Fahran robi.

imageJestem pewien, że są ludzie, czytając to, kto powie 'wielki, Opancerzona Opona Tłuszczowa 3 że kobiety czują się winni o płacenie czystsze, wystarczy dodać go na stertę rzeczy czujemy się zaniepokojeni', ale wynajęcie działalności codziennego życia nie powinno być po prostu samica decyzji ani jeden wykonany lekko.

Zanim zamówimy innych na kolana, mówi Ehrenreich, być może warto zadać sobie pytanie, co to mówi o naszych wartościach, naszej rodziny i naszego społeczeństwa.

A kiedy Twój dom staje się miejscem pracy dla kogoś gorszego od ciebie, to jest jeszcze miejsce chcesz żyć?